EVVO

EVVO – environmentální výchova

 

Zde si můžete stáhnout EVVO plán školy:

 

Den Země

ZŠ Lanškroun se vydala 21. 4. 2016 na pozorovací procházku okolo lanškrounských rybníků. Jejich úkolem bylo pozorovat a správně vyplnit pracovní list, který byl zaměřen na ekologii a přírodu Lanškrounu.

Projekt Zdravá strava bez chemie

Děti z 5. a 2. ročníku se zúčastnily projektu Zdravá strava bez chemie, který nám přijela prezentovat paní Leona Kysilková. Cílem dvou příjemných hodin bylo ukázat dětem možnosti, jak snadno (vlastními silami) vytvořit zdravé a chutné pokrmy. Pro některé bylo překvapením, že i z méně známých a oblíbených potravin se dá vytvořit velmi chutný pokrm. A tak velký úspěch slavila například avokádová, čočková pomazánka a těstovinový salát s cizrnou. Možná někteří z nich již doma vyzkoušeli nové recepty a překvapili své okolí svou šikovností.

Projekt „Ovoce do škol“ 26.1.2016

Exotická bedýnka lákavého ovoce, obsahující ananas, pomelo, granátová jablka, mango, žlutý meloun a limety z jižních zemí, zachutnala našim dětem :-). Škola je zapojena do projektu „Ovoce do škol“.

Exkurze do Sázavské pekárny

K předvánočnímu času neodmyslitelně patří vánočka. A tak jsme se za ní vydali přímo až do proslulé Sázavské pekárny. Přívětivý kolektiv nás pekárnou provedl, vysvětlil jednotlivé činnosti zaměstnanců a  pohostil nakonec sladkou odměnou. Děkuje za pozvání 6., 8. A a 9. ročník.

S Lesy ČR kolem lanškrounských rybníků

10. 9. 2015 proběhla na druhém stupni ZŠ vycházka společně s odborníky z Lesů ČR. Žáci byli aktivně zapojeni do diskuze, zodpovídali na otázky lesníků, jak se starat o les, co stromy narušuje a jak o les pečovat.

Projekt „Pozorujeme přírodu“

Ve školním roce 2012/2013 se na naší škole uskuteční nový projekt s názvem „Pozorujeme přírodu“, na který jsme získali grant ve výši 70 000Kč od Ministerstva životního prostředí. Co nám projekt přinese nového? Pořízeny budou hnízdiště a krmítka pro volně žijící živočichy, naučná tabule dřevin, nádrž na sběr dešťové vody, dřevěné stoly s lavicemi, semena a sazenice pro pěstitelské činnosti dětí. Naše školní zahrada se stane skutečnou přírodní učebnou, kde místo učebnic a obrázků bude možné pozorovat přírodu samotnou. V úterý 18. 6. 2013 se již tradičně na školní zahradě konala přehlídka prací žáků s názvem „Zahradní slavnost“, která využila nově upravené prostory školní zahrady z projektu EVVO „Pozorujeme přírodu“, viz fotogalerie.

Projekt – Pojď si hrát, přírodo!

Podpořeno Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci rozvojového programu Podpora enviromentálního vzdělávání výchovy a osvěty (EVVO) ve školách v roce 2009.


Aktuality

Masopustní průvod

23.2.2018

Dne 16.2. se děti společně s p. učitelkami a asistentkami […] více

Přípravná třída – předávání hvězdičkového vysvědčení

23.2.2018

Předávání hvězdičkového vysvědčení

Pracovní činnosti 2., 3. a 4. třída – výroba krmítek pro ptáky

19.2.2018

Pracovní činnosti 2., 3. a 4. třída – výroba krmítek pro ptáky

Výtvarná soutěž „Bart Simpson čte knihu“

13.2.2018

Někteří žáci naší školy se zúčastnili výtvarné soutěže „Bart Simpson […] více

Vyhledávání